5 Międzynarodowy Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni 21-27 listopada 2010 Drukuj

Organizator: Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

Dyrektor: Ingmar Villqist

Dyrektor programowy: Paweł Wodziński

Jury:

Henryk Baranowski

Przemysław Czapliński

Maciej Nowak

Jacek Sieradzki

Sabina Czupryńska (sekretarz Jury)


lista spektakli:


1. Bayerisches Staatsschauspiel Monachium Dorota Masłowska WIR KOMMEN GUT KLAR MIT UNS (Między nami dobrze jest)

Reżyseria: Tina Lanik

21 listopada (niedziela) g. 19.00/Teatr Miejski Duża Scena/105 minut bez przerwy


2. Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi Mariusz Bieliński NAD

Reżyseria: Waldemar Zawodziński

Sztuka zdobyła nagrodę główną w konkursie o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009

22 listopada (poniedziałek), g. 18.00/ Teatr Muzyczny Duża Scena/100 minut bez przerwy


3. Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu Przemysław Wojcieszek KRÓLOWE BRYTANII

Reżyseria: Przemysław Wojcieszek

22 listopada (poniedziałek), g. 20.30/Teatr Miejski Duża Scena/90 minut bez przerwy


4. Nettheatre ( Lublin)  i Grupa Coincidentia ( Białystok) TURANDOT

Scenariusz i reżyseria: Paweł Passini

23 listopada (wtorek) g. 18.00/Plener/70 minut bez przerwy


5. Teatr Współczesny w Szczecinie Bożena Keff UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE

Reżyseria, scenografia: Marcin Liber

23 listopada (wtorek) g. 20.00/ Teatr Miejski Duża Scena/90 minut bez przerwy


6. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni Szymon Bogacz WSZYSTKO, CO CHCIELIBYŚCIE POWIEDZIEĆ PO ŚMIERCI OJCA, ALE BOICIE SIĘ ODEZWAĆ

Reżyseria i inscenizacja: Piotr Kruszczyński

Sztuka pod pierwotnym tytułem W imię Ojca i Syna została wyróżniona w konkursie konkursie Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną 2009

24 listopada (środa) g. 16.30/Teatr Miejski Mała Scena/120 minut bez przerwy


7. Laboratorium Dramatu w Warszawie Tadeusz Słobodzianek NASZA KLASA

Reżyseria: Ondrej Spišák

Spektakl Fundacji Sztuka Dialogu w koprodukcji z Festiwalem Konfrontacje Teatralne w Lublinie

24 listopada (środa) g. 19.00/Teatr Miejski Duża Scena/180 minut z przerwą


8. Teatr LALKA w Warszawie Michał Walczak JANOSIK. NAPRAWDĘ PRAWDZIWA HISTORIA

Reżyseria: Łukasz Kos

25 listopada (czwartek) g. 17.00/Scena plenerowa/80 minut bez przerwy


9. Schauspielhaus Wien Małgorzata Sikorska-Miszczuk BRUNO SCHULZ: DER MESSIAS (Mesjasz)

Reżyseria: Michał Zadara

25 listopada (czwartek), g. 19.00/ Teatr Miejski Duża Scena/120 minut


10. Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy Krzysztof Kopka PALĘ ROSJĘ! OPOWIEŚĆ SYBERYJSKA

Reżyseria: Jacek Głomb

26 listopada (piątek) g. 17.00/Scena plenerowa/90 minut bez przerwy


11. Teatr im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu Paweł Demirski NIECH ŻYJE WOJNA!!!

Reżyseria: Monika Strzępka

26 listopada (piątek) g. 19.30/Teatr Miejski Duża Scena/110 minut bez przerwy


12. Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy Artur Pałyga V (F) ICD-10. TRANSFORMACJE

Reżyseria: Paweł Łysak

Spektakl zrealizowany w ramach projektu Goethe-Institut AFTER THE FALL/PO UPADKU - Europa po 1989 roku.

27 listopada (sobota) g.17.00/Scena plenerowa/100 minut bez przerwy


13. Teatr Praktika w Moskwie Krzysztof Bizio RYDANIJA (Lament)

Reżyseria: Wiktor Ryżakow

27 listopada (sobota) g. 19.30/Teatr Miejski Duża Scena/60 minut bez przerwy