AKCJA DRAMAT W SZKOLE Drukuj

Młodzież z pięciu gdyńskich liceów tworzy 15-20 minutowe formy artystyczne (spektakl, film, instalacja, muzyka, komiks, itp.) inspirując się pięcioma finałowymi tekstami nadesłanymi na konkurs III Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej' 2010. Każda grupa przygotuje autorską wypowiedź nawiązującą bezpośrednio do treści konkretnego dramatu oraz trailer o autorze dramatu.

 

Nagroda dla grupy, która zaprezentuje najciekawszą prezentację wynosi 1 ooo zł.

Jury konkursu:

Ingmar Villqist – dramatopisarz, reżyser, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni oraz V Międzynarodowego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port 2010

Paweł Wodziński – reżyser, scenograf, dyrektor programowy V Międzynarodowego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port 2010

Justyna Sobczyk– pedagog teatru, specjalista d. s. edukacji w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie

Kalendarium akcji:

16 września, godz. 16.30 – spotkanie uczestników projektu w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, losowanie dramatów

17 września – 18 listopada  – samodzielna praca nad spektaklami w szkołach

Konsultacja artystyczne, warsztaty: Waldemar Śmigasiewicz (reżyser), Mariusz Żarnecki (aktor), Anna Zalewska-Uberman (pedagog teatru)

19 listopada, godz. 11.00 – 15.00 –finał akcji DRAMAT W SZKOLE: konkursowe prezentacje, wręczenie nagrody dla twórców najlepszego spektaklu (Duża Scena Teatru Miejskiego)

Uczestnicy projektu:

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza

- dramat: Małgorzata Sikorska- Miszczuk, Burmistrz

- lider grupy: Piotr Wróblewski

- udział biorą: Anna Bartelik, Karolina Cichocka, Piotr Drobczyński, Klaudia Jędrzejewska, Agata Jurczyńska, Maria Matyjaszek, Piotr Wróblewski

- opieka artystyczna: Agnieszka Tarwacka

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP Gdynia

-        dramat: Zyta Rudzka, Pęknięta, obwiązana nitką

-        lider grupy: Paweł Lipiński

-        udział biorą: Anna Burka, Maria Dalkowska, Zofia Girucka, Anna Hennig, Dominika Kardaś, Zuzanna Kołodziej, Paweł Lipiński, Sophia Renteria, Filip Stefanowicz, Katarzyna Warska, Paulina Władecka

-        opieka artystyczna: Joanna Sadowska, Iwona Łapińska

VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni

-        dramat: Anna Wakulik, Krzywy domek

-        lider grupy: Katarzyna Hewelt

-        udział biorą: Anna Chodubska, Michał Kapuściński, Maria Klima, Michał Łukawski, Natalia Sikora,Natalia Słowik, Agat Śliwińska

-        opieka artystyczna: Krystyna Rutyńska

IX Liceum Ogólnokształcące im. Marsz. Józefa Piłsudskiego

-        dramat: Julia Holewińska, Ciała obce

-        lider grupy: Laura

-        udział biorą: Mariusz Kruszyński, Jan Szymborski,

-        opieka artystyczna: Dorota Twarowska, Wojciech Kuling

XIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4

-        dramat: Grzegorz Bartos, Nadzy i martwi

-        lider grupy: Agata Ułanowska

-        udział biorą: Dorota Czykier, Angelika Łuczyńska, Jan Malawski, Damian Matecki, Tomasz Motyka, Edyta Nierzwicka, Łukasz Ptach, Natalia Szemiot, Amanda Ulenberg, Agata Ułanowska

-        opieka artystyczna: Elżbieta Łysakowska