SCENA CZYTANA Drukuj

 

 

Projekt przygotowany we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W ramach poznańskiej Sceny Czytanej młodzież i pedagodzy poznają najnowsze, współczesne teksty dramaturgiczne, nadsyłane na coroczny „Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży”

W ramach gdyńskiej Sceny Czytania zorganizowaliśmy trzy spotkania, podczas których aktorzy Teatru Miejskiego zaprezentują teksty młodych dramatopisarzy. Po każdym czytaniu spotkanie z gośćmi oraz dyskusja z publicznością.

 

Spotkania prowadzi: Alicja Rubczak

 

Harmonogram czytań:

22 listopada, godz. 15.00 – 18.00Malina Prześluga Jak jest, reż. Waldemar Raźniak (Klub Ucho)

 

występują: Katarzyna Bieniek, Beata Buczek-Żarnecka , Anna Iwasiuta, oraz studenci Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni

 

Każdy zastanawia się, skąd się wziął. Bohater to typowy homo-viator. Poprzez kolejne doświadczenia dociera do własnego wnętrza, do głęboko ukrytego JA. Człowiekiem w pełni staje się nie ten, kto gna przez życie, ale ten, kto docieka początków swojego istnienia.

(Sztuka Jak jest zdobyła główną nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2007)

 

 

23 listopada, godz. 15.0018.00– Marta Guśniowska Pod-Grzybek, reż. Waldemar Raźniak (Klub Ucho)

 

występują: Olga Barbara Długońska, Stefan Iżyłowski, Rafał Kowal, Elżbieta Mrozińska, Maciej Sykała,  Grzegorz Wolf.

 

W historię o prawdziwej więzi i miłości, o której nie mówi się głośno, a która prowadzi do wielkiego poświęcenia, autorka wplata wątki poruszające codzienne niebezpieczeństwa, jakie czają się wokół dzieci, czekając aż te stracą czujność. Mówi zarówno o prozaicznych zagrożeniach, jak i wielkich problemach rozstania i śmierci.

(Sztuka Pod-Grzybek zdobyła główną nagrodę w Konkursie CSD w roku 2009)

 

 

 

24 listopada, godz. 15.0018.00– Robert Jarosz Szczurzysyn reż. Waldemar Raźniak (Klub Ucho)

 

występują: Katarzyna Bieniek, Anna Iwasiuta, Grzegorz Wolf, oraz studenci Studium Wokalno- Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni

 

Zdarza się, że media donoszą o brutalnych zabawach młodzieży, znęcaniu się nad słabszymi. Czasem, aby wzbudzić agresję, wystarczy inny kolor skóry, język, odmienne poglądy. Zaskakujące, jak bardzo można nienawidzić bez powodu. Nie chcemy dopuszczać do siebie myśli, że takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.

(Sztuka Szczurzysyn zdobyła główną nagrodę specjalną w Konkursie CSD 2008)